Bonprix to obecny w Polsce od 1991 roku Dom Sprzedaży Wysyłkowej. Poza naszym krajem przedsiębiorstwo działa także m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Francji i Holandii. Firma posiada sklep internetowy, prowadzi również wysyłkę katalogów papierowych, które docierają do 5 milionów odbiorców.


DOSTAWA

 

Czy warto robić zakupy w sklepie internetowym Bonprix? Moja opinia.

Swoje ubrania głównie zamawiam przez internet  dlatego, że jest większy wybór, dlatego, że ceny są przystępne i jest bardzo komfortowo. Jednym z kilku sklepów, w którym robię zakupy dość często, jest sklep internetowy Bonprix. Jakość ubrań z ich sklepu wywołuje dużo dyskusji. Mając w szafie sporo ubrań od nich, postanowiłam wypowiedzieć się w tej sprawie. Dzisiaj zapraszam Was na post, w którym poznacie moją szczerą opinię o tym, czy warto kupować ubrania w sklepie Bonprix.

Jakiej jakości produkty znajdziecie w sklepie Bonprix?

Pytanie niezrozumiałe dla mnie i zadawane przez Was dość często. Nie znajdziecie tutaj ubrań słabej jakości w stosunku do ceny. Widzisz cenę 20 zł za T-shirt, więc musisz liczyć się z tym, że założysz go kilka razy na siebie. Podobnie jest w innych popularnych sieciówkach. Według mnie jakość ubrań w Bonprix jest proporcjonalna do ceny, jaką za nie płacimy. Pamiętajcie, że niektóre ubrania w sklepie znajdziecie nawet do rozmiaru 56 (według mnie ten rozmiar to już 58-60). Jakość ubrań w sklepie jest w porządku. Nie niszczą się szybko i da się w nich pochodzić kilka sezonów.

Ile czeka się na wysyłkę w sklepie Bonprix?

Maksymalny czas oczekiwania na rzeczy, które są dostępne w magazynie to 7 dni roboczych. Osobiście nie zdarzyło mi się czekać dłużej niż 5 dni roboczych. Nawet przed świętami ten czas oczekiwania był stały. Pamiętajcie, że jeśli przy produkcie widnieje informacja o tym, z jakiś produkt będzie dostępny za 1,2,3 tygodnie, to tak właśnie będzie i trzeba będzie poczekać na dostawę. U mnie było tak, że zamówienia dochodziły do mnie w dwóch częściach. W jednej paczce docierały rzeczy dostępne na już, a później to na co musiałam czekać. Sklep sam decyduje o rozdzieleniu zamówienia i ja nie mam z tym problemu, wręcz się cieszę, bo przy większych zamówieniach mam je już w domu a czekam tylko na tą jedną niedostępną od razu rzecz.

Czy jestem zadowolona z zakupów w sklepie Bonprix?

Ogólnie tak. Cieszę się, że sklep ma ogromny wybór ciuchów i to szczególnie tych w dużych rozmiarach, w których mogę przebierać do woli. To wciąż dosyć rzadkie. Spokojnie mogę znaleźć również ubrania, które odpowiadają najnowszym trendom i mogę wyglądać modnie, kolorowo i dobrze w tych ubraniach, które u nich kupuje. To wiele dla mnie znaczy. Bonprix jest jednym z pierwszych sklepów, do którego zaglądam, kiedy potrzebuję uzupełnić braki w mojej szafie.

Jak wyglądają zwroty i wymiany w sklepie Bonprix?

Normalnie. Zdarzyło mi się zwracać strój kąpielowy, w którym do gustu nie przypadł mi materiał, z jakiego był zrobiony. Po prostu odsyłasz produkt na swój koszt (no trudno) i oczekujesz zwrotu pieniędzy na koncie. Pieniądze pojawiły się do tygodnia z tego, co pamiętam. Nie bawię się w wymiany i to nie tylko w sklepie Bonprix. Żeby było szybciej, to po prostu odsyłam jedną rzecz i zamawiam następną, a w międzyczasie czekam na zwrot pieniędzy. Proste i jakże bezproblemowe.